Köprü cezalandıran zihniyet! - SELAHATTİN SEKİN

10.05.2023 23:11 | Güncelleme Tarihi: 10.05.2023 23:11


Türkiye'nin en uzun dördüncü köprüsü, Adana 15 Temmuz Şehitler Köprüsü trafiğe açıldı. Köprüyü kullanan vatandaşlar 'Harika bir hizmet' diyorlar.

Gerçekten de öyle. 

Bir köprü bir kentin havasını bu kadar mı değiştirir?

Evet değiştiriyor!

15 Temmuz Şehitler Köprüsü Adana'nın havasını değiştirdi. Köprüyü kullanırken ilk kez bir büyükşehirde yaşadığımı hissettim. 

Öyle böyle değil, havaya girdim ya hu!

'Adam yapmış' dedirten bir hizmet. 

Peki kim yaptı bu köprüyü?

Recep Tayyip Erdoğan!

'Mart'ın Sonu Bahar!' diyerek Adana Büyükşehir Belediyesi koltuğuna oturan CHP'li Zeydan Karalar, projeyi durdurdu. 'Yapamam' dedi. O tarihte de sormuştuk, 'E hani Mart'ın sonu bahar olacaktı?' diye. Olmadı vesselam...

Proje, önceki dönem belediye başkanı Hüseyin Sözlü tarafından başlatıldı. Devlet Bahçeli Köprüsü olarak adlandırıldı. Kimilerine göre CHP'li Başkan Zeydan Karalar, sırf isminden dolayı projeyi sürdürmek istemedi durdurdu. Oysa cezalandırılan proje değil, Adanalıydı. 

Konu Cumhurbaşkanı Erdoğan'a aktarıldığında Adanalı'nın cezalandırılmasına müsaade etmedi ve derhal talimat verdi. Proje Ulaştırma Bakanlığı tarafından devralındı. MHP lideri Devlet Bahçeli'de kendi adı yerine köprünün '15 Temmuz Şehitler Köprüsü' diye isimlendirilmesini istedi. Ve öyle oldu. 

Kim kazandı?

Adanalı!

Kim kaybetti?

Adanalı'yı cezalandırdığını düşünen zihniyet. 

Peki cezalandırılan sadece bu köprü projesi mi?

Elbette hayır!

Sulama kanalı üzerine kondurduğu köprücük ile şov yapan CHP'li başkan Zeydan Karalar, yine önceki dönem Cumhur İttifakı belediye Başkanı Sözlü tarafından başlatılan Yavuzlar Köprüsü'nü de cezalandırıyor. Geçen dört yılda bir çivi dahi çakmadı. Projenin %70'i bitmesine rağmen çürümeye terk etti. Proje, tamamlanmış olsa kent trafiği bir nebze daha rahatlayacaktı. 

Yazık!

Günah!

Nedir bu kin!

Nedir bu öfke! Bu para bizim paramız. Adanalı'nın parası. 

Kin besleme, cezalandırma, rövanş alma zihniyetinin Adana'daki tablosu bu. Allah korusun Türkiye'de iktidar olurlarsa yapılan ve yapılmakta olan projelerin başına neler gelir bir düşünün!

Bu zihniyetin Adana iktidarında yaşananlar, bize Selçuk Bayraktar'a ve yürüyen milli yerli projelerin başına neler gelebileceğinin ipuçlarını veriyor. 

İnanıyorum ki bu millet bu zihniyete geçit vermeyecek. Nerden mi biliyorum? Pazar günü İstanbul Atatürk Havalimanı'nı dolduran 2 Milyon İstanbullu bize sessiz çoğunluğun ne düşündüğünü gösterdi. Aklıselim çoğunluk tüm kışkırtmalara, tüm aşağılamalara kendi dilince cevap verdi. Bugün Yüzyılın Lideri Cumhurbaşkanı Erdoğan Adana'da olacak. Adana, tıpkı Kayseri, tıpkı Mersin, tıpkı İstanbul gibi İstasyon Meydanı'nı doldurarak cevap verecek. 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.