Akbank Birlikte Geleceğe Buluşmaları Adana’da Başladı

Akbank Birlikte Geleceğe Buluşmaları  Adana’da Başladı

Akbank, ilkini Adana’da gerçekleştirdiği “Birlikte Geleceğe Buluşmaları” ile Akbanklı liderleri ve alanında uzman isimleri, işletme sahipleri ve yöneticileri ile bir araya getiriyor ve büyüme stratejilerinin belirlenmesine destek oluyor.

Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde gerçekleştirilecek buluşmalarda Akbank, sahip olduğu güçlü deneyim ve sunduğu yenilikçi çözümleriyle işletmelere yeni yol haritalarını belirlemede ve gerekli stratejik adımları atmada yardımcı olacak.

 

“Birlikte Geleceğe Buluşmaları”nın ilki Adana ve bölgedeki kurumların liderlerini ve sektör temsilcilerini bir araya getirdi. Büyük ilgi gören buluşmada yaptığı açılış konuşmasında, Adana’nın Türkiye ve Akbank için öneminin altını çizen Akbank Genel Müdürü Kaan Gür: “Yüzde yüz Türk sermayeli, bütünüyle bu toprakların, Türkiye’nin bankası Akbank olarak ülkemize yatırımlarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Ülkemizin kalkınma ve gelişim odaklı ihtiyaçlarına yönelik geliştirdiğimiz çözümlerimizle firmalarımızı yeşil ve dijital dönüşüm özelinde destekliyor, yeni nesil teknolojiler ve hizmetlerle onların çözüm ortağı olma hedefiyle ilerliyoruz. Tüm bunları ise teknoloji ve dijitalleşmeye yaptığımız güçlü yatırımlarla mümkün kılıyoruz. 2020-27 döneminde toplamda 1,3 milyar dolar yatırım yapmayı planlıyoruz, bu yatırımların yarıdan fazlasını gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Bu çalışmalarımızın bir yansıması olan Birlikte Geleceğe Buluşmaları ile kurumların stratejik büyüme hedeflerine hizmet edecek çözümleri belirlemeyi ve birlikte uygulamayı hedefliyoruz. Ülkemizin ticaret, tarım ve kültür merkezlerinden biri ve aynı zamanda Akbank’ın da temellerinin atıldığı şehir olan Adana’dan başlattığımız bu buluşmaları Türkiye genelinde yaygınlaştıracağız. ‘Bankacılığın Geleceğini Tanımlayan Akbank’ vizyonumuz ışığında, odağımıza dijitalleşmeyi ve sürdürülebilirliği alarak geleceği müşterilerimizle birlikte inşa edeceğiz” dedi.

 

Adana’daki etkinlik kapsamında Hürriyet Gazetesi Ekonomi Müdürü Sefer Levent’in moderatörlüğünde ‘Birlikte Geleceğe Paneli’ gerçekleştirildi. İş dünyasının karşılaştığı güncel zorluklar ve fırsatların ele alındığı panelde Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Akbank KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, Akbank Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Çetin Düz ve Akbank Sürdürülebilir Finansman Müdürü Muratcan Başkurt ticarette ve ekonomide Türkiye’yi başarıya taşıyacak adımları konuştu. Adana ve bölgesi özelinde gelişim fırsatlarının da değerlendirildiği panelde yenilikçi çözümler paylaşıldı.

 

Panelin ardından katılımcılar, akademisyen ve ekonomist Prof. Dr. Burak Arzova’nın “Makro Ekonomik Görünüm ve Beklentiler” başlıklı sunumunu dinleme fırsatı buldular. Türkiye ve dünya ekonomisine dair önemli öngörüler içeren sohbetiyle Prof. Dr. Arzova, işletmelerin temsilcileri ve liderlerine makro ve mikro koşulları yönetmek üzere özel ipuçları sundu.

Akbank Birlikte Geleceğe Buluşmaları, farklı illerde ekonominin uzmanlarını iş dünyasının liderleri ile buluşturmaya ve güçlü bir Türkiye için yeni çözümler ve iş birlikleri geliştirilmesine hizmet etmeye devam edecek. 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER