Yaşar Özkan; Tarım arazilerinden emlak vergisi alınmamalı

Yaşar Özkan; Tarım arazilerinden emlak vergisi alınmamalı

Seyhan Ziraat Odası Yönetim Kurulu 2. Başkanı Yaşar Özkan, tüzel kişiliği kaldırılan köylerde, Emlak Vergisi Kanunu'na göre alınması gereken emlak vergisinden mükellefin muaf tutulmasını istedi. 

Seyhan Ziraat Odası'ndan yapılan açıklamada 'İçinde bulunduğumuz bu durum bu zor şartlar süresince Tarım arazilerinin yeniden emlak vergilerinden muaf tutulmasını talep etmekteyiz' denildi.

İŞTE O AÇIKLAMA

Bilindiği üzere Emlak Kanunu gereğince bina, arsa ve araziler emlak vergisi konusuna girmektedir.


2012 yılında Belediyelerin talepleri doğrultusunda çıkartılan yasa ile Köylerin tüzel kişiliği kaldırılmış ve tarım arazileri ilk 5 yıl muaf olmak üzere emlak vergisi kapsamına alınmıştı. Ancak Tarım arazilerine Belediyelerce hizmet yapılması söz konusu olmamıştır.


Üreticilerimizin içinde bulunduğu zor koşullar ve tarımsal üretimdeki zorluklar kamuoyunca bilinmektedir. 


İçinde bulunduğumuz bu durum bu zor şartlar süresince Tarım arazilerinin yeniden emlak vergilerinden muaf tutulmasını talep etmekteyiz. Konuyla ilgili siyasi kurumlardan destek beklemekteyiz.

Yaşar ÖZKAN 

Adana Seyhan Ziraat Odası 

Yön. Krl. 2. Başkanı.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER