Adana için Tarım ve Sanayi alanında iki önemli karar resmi gazetede yayımlandı

Adana için Tarım ve Sanayi alanında iki önemli karar resmi gazetede yayımlandı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Jülide Sarıeroğlu, tarım ve sanayi alanında Adana için iki önemli kararın Resmi Gazete’de yayımlandığını söyledi.

Resmi Gazete’de yayımlanan kararla doğal afetlerden etkilenen üreticilerin zararının minimuma indirileceğini söyleyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Jülide Sarıeroğlu, 'Karar ile sıcak ve rüzgardan etkilenen narenciye üretiminde meydana gelen zarar, TARSİM risk kapsamına alınarak doğal afetlerden en çok etkilenen sektör olan tarımda üreticimizin zararı minimuma indirilmiş olacak' dedi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Adana’ya güçlü destek verildiğini söyleyen Sarıeroğlu, 'Adanamız’da yapılacak saf teraftalik asit (PTA) ve polimer/cips üretim tesisi yatırımına proje bazlı devlet yardımı verilmesine ilişkin bir diğer önemli karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Karar ile ülkemiz açısından önemli ve stratejik özelliğe sahip SASA Polyester A.Ş tarafından Adanamız’da yapılacak yaklaşık 11.3 milyar TL’lik üretim tesisinin yatırımına proje bazlı devlet desteği sağlanmış olacak. Yatırım ile şehrimizde yıllık 1.5 milyon ton PTA, yıllık 650 bin ton polimer/cips üretimi gerçekleştirilecek.' dedi.

SARIEROĞLU'NUN O AÇIKLAMASI; 

- Narenciye’de Sıcak Hava Zararı TARSİM Risk Kapsamında 
 

TARSİM tarafından 2021 yılında sigorta kapsama alınacak riskler, ürünler ve  bölgeler ile prim desteği oranlarına ilişkin karar resmi gazetede yayımlandı.  

Adanamız ve bölge üreticilerimiz için en önemli gelir kaynaklarından portakal,  mandalina, altıntop, limon, üzüm ürünlerinde sıcak hava zararı TARSİM risk kapsamına  alındı. Karar ile sıcak ve rüzgârdan etkilenen narenciye üretiminde meydana gelen zarar TARSİM risk kapsamına alınarak doğal afetlerden en çok etkilenen sektör olan tarımda  üreticimizin zararı minimuma indirilmiş olacak.  

- Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından Adana’ya Güçlü Destek
 

Adanamızda yapılacak saf teraftalik asit (PTA) ve polimer/cips üretim tesisi  yatırımına proje bazlı devlet yardımı verilmesine ilişkin bir diğer önemli karar Resmî  Gazete’de yayımlandı. Karar ile ülkemiz açısından önemli ve stratejik özelliğe sahip  SASA Polyester A.Ş tarafından Adanamızda yapılacak yaklaşık 11.3 milyar TL’lik üretim  tesisinin yatırımına proje bazlı devlet desteği sağlanmış olacak. Yatırım ile şehrimizde  yıllık 1.5 milyon ton PTA, yıllık 650,000 ton polimer/cips üretimi gerçekleştirilecek.  

İlimizde üretimin, yatırımın artırılması, şehrimizin her alanda verilen destek ve  hizmetlerden daha güçlü şekilde yararlanması için çalışmalarımızı birlik, beraberlik  içerisinde aralıksız sürdüreceğiz.  

Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde 81 ilimizde sanayicimizden çiftçimize,  esnafımızdan işçimize, memurumuzdan emeklimize kadın-erkek-genç-yaşlı-engelli her  kesime güçlü şekilde destek vererek daha güçlü daha büyük Türkiye idealimiz  doğrultusunda emin adımlarla Milletimizle birlikte ilerlemeye devam edeceğiz. 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Adanamıza vermiş olduğu destek  için şükranlarımı sunuyor; Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank’a ve  Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’ye Adanamıza katkıları için  gönülden teşekkür ediyorum.  

  

Jülide SARIEROĞLU 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı 

Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı 

Adana Milletvekili
  

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER